5 серпня 2017 року, у день Почаївської ікони Божої Матері, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Божественну літургію у Преображенському соборі Свято-Успенської Почаївської Лаври. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Його Блаженству співслужили митрополити: Хустський і Виноградівський Марк, Кам’янець-Подільський і Городоцький Феодор, Вишгородський і Чорнобильський Павел, намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври; Луганський і Алчевський Митрофан, Дніпропетровський і Павлоградський Іриней, Тернопільський і Кременецький Сергій, Овруцький і Коростенський Віссаріон, Миколаївський і Очаківський Питирим, Білоцерківський і Богуславський Августин, Могилів-Подільський і Шаргородський Агапіт, Почаївський Володимир, намісник Свято-Успенської Почаївської Лаври; Володимир-Волинський і Ковельський Володимир, митрополит Іов (Тивонюк); архієпископи: Чимкентський і Таразький Єлевферій, Бучанський Пантелеімон, Уманський і Звенигородський Пантелеімон, Городницький Олександр; єпископи: Шумський Серафим, ректор Почаївської духовної семінарії; Банченський Лонгин, Конотопський і Глухівський Роман, Шепетівський і Славутський Євсевій, Івано-Франківський і Коломийський Тихон, Золотоніський Іоанн, Волинський і Луцький Нафанаїл, Хотинський Веніамін, а також братія та гості Лаври в священному сані.

За богослужінням молилися тисячі вірян з різних регіонів України, у тому числі Івано-Франківської єпархії, та закордону.

Після читання Святого Євангелія Блаженніший владика звернувся до чисельної пастви з проповіддю.

Під час Літургії була піднесена сугуба молитва за мир в Україні.

Насамкінець Літургії відбувся хресний хід з Почаївською іконою Божої Матері до Успенського собору Лаври, де був звершений святковий молебень.