10 – 12 жовтня 2017 року, напередодні Дня захисники України, в м. Ізюм Харківської області відбулися щорічні збори військового духовенства УПЦ, в яких взяв участь голова відділу душпастирської опіки Івано-Франківської єпархії, прот. Василій Костишин.

Захід розпочався спільною молитвою за Божественною літургією, яку очолили митрополит Ізюмський і Куп’янський Єлисей та голова Синодального відділу УПЦ по взаємодії зі Збройними Силами та іншими військовими формуваннями України, митрополит Білоцерківський і Богуславський Августин. Архієреям співслужили очільники Єпархіальних військових відділів.

Згодом було розпочато конференцію на тему: «Роль, місце та завдання військового духовенства УПЦ в процесі становлення інституту військового капеланства у військових формуваннях держави».

Окрім священнослужителів у конференції брали участь представники місцевої влади, Міністерства оборони, Держспецтрансслужби, ДСНС.

Учасники розглянули актуальні проблеми душпастирської опіки військовослужбовців на території України, в тому числі у зоні АТО. Були підведені підсумки роботи військових священиків за поточний рік, а також проведено заняття з надання психологічної допомоги військовослужбовцям, які безпосередньо брали участь в бойових діях.

На завершення зборів священнослужителі відслужили заупокійну літію за загиблими військовослужбовцями в зоні АТО.

Фото з сайту Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ