Сьогодні, 5 лютого 2019 року, Восьмий апеляційний адміністративний суд відмовив у задоволенні апеляційної скарги Івано-Франківської облдержадміністрації у справі № 809/1006/18 за позовом Івано-Франківської єпархії Української Православної Церкви про визнання бездіяльності протиправною та зобов’язання до вчинення дій.

Спір стосувався ненадання Івано-Франківською ОДА інформації, яка стосувалася храму Благовіщення Пресвятої Діви Марії м. Коломия, на запит Івано-Франківської єпархії УПЦ від 22 травня 2018 року. Зокрема, орган державної влади проігнорував вимогу надати інформацію про балансоутримувача та користувача храмового приміщення.

Відтак, суд апеляційної інстанції захистив право Івано-Франківської єпархії УПЦ на доступ до публічної інформації та зобов’язав чиновників надати запитувані відомості.

Раніше, 5 вересня 2018 року, протиправність у бездіяльності вищого органу виконавчої влади в Івано-Франківській області встановив Івано-Франківський окружний адміністративний суд.