Єпископ Івано-Франківський і Коломийський Никита (Сторожук Андрій Петрович)

Статус:
Чинний
Дата народження:
12.12.1980
День тезоіменитства:
6 червня
Постриг здійснений:
23.12.2006
Єпископом Хотинським Мелетієм, вікарієм Чернівецько-Буковинської єпархії (нині митрополит Чернівецький і Буковинський) в Іоанно-Богословському монастирі
Дияконська хіротонія:
15.06.2007
Єпископом Хотинським Мелетієм, вікарієм Чернівецько-Буковинської єпархії (нині митрополит Чернівецький і Буковинський) у кафедральному соборі на честь Сходження Святого Духа
Ієрейська хіротонія:
26.02.2012
Єпископом Хотинським Мелетієм, вікарієм Чернівецько-Буковинської єпархії (нині митрополит Чернівецький і Буковинський) у храмі на честь святителя Миколая міста Чернівці
Архієрейська хіротонія:
04.12.2022
Блаженнішим Митрополитом Київським і всієї України Онуфрієм у головному соборі Пантелеймонівського жіночого монастиря Києва
Духовна освіта
У 2008 році вступив на заочний сектор Московської духовної семінарії.

У 2020 році закінчив навчання у Київській духовній семінарії.

Місця служіння

з 2022-12-04 по поточний день
Івано-Франківська єпархія, правлячий архієрей

Біографія

Єпископ Івано-Франківський і Коломийський Никита (Сторожук Андрій Петрович) народився 12 грудня 1980 року у селі Драчинці Кіцманського району Чернівецької області.

У 1998 році закінчив загальноосвітню школу у селі Драчинці.

У 1998 році з благословення архієпископа Чернівецького і Буковинського Онуфрія (нині Митрополит Київський і всієї України) був прийнятий до Чернівецько-Буковинського єпархіального управління на посаду референта.

23 грудня 2006 року, з благословення митрополита Чернівецького і Буковинського Онуфрія (нині Митрополит Київський і всієї України), в Іоанно-Богословському монастирі Заставнівського району Чернівецько-Буковинської єпархії єпископом Хотинським Мелетієм, вікарієм Чернівецько-Буковинської єпархії (нині митрополит Чернівецький і Буковинський) пострижений у чернецтво з іменем Никита (на честь прп. Никити Стовпника).

15 червня 2007 року у кафедральному соборі на честь Сходження Святого Духа, єпископом Хотинським Мелетієм (нині митрополит Чернівецький і Буковинський) рукопокладений у сан ієродиякона.

26 лютого 2012 року в храмі на честь святителя Миколая міста Чернівці єпископом Хотинським Мелетієм (нині митрополит Чернівецький і Буковинський) рукопокладений у сан ієромонаха.

У 2008 році вступив на заочний сектор Московської духовної семінарії.

1 жовтня 2014 року архієпископом Чернівецьким і Буковинським Мелетієм призначений на посаду секретаря Чернівецько-Буковинської Консисторії.

19 серпня 2015 року Блаженнішим Митрополитом Київським і всієї України Онуфрієм возведений у сан архімандрита.

У 2020 році закінчив навчання у Київській духовній семінарії.

23 листопада 2022 року Священний Синод УПЦ ухвалив рішення про висвячення архімандрита Никити (Сторожука) у єпископа Івано-Франківського і Коломийського.

3 грудня 2022 року Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив чин наречення у єпископа архімандрита Никити.

4 грудня 2022 року Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив архієрейську хіротонію архімандрита Никити (Сторожука) у єпископа Івано-Франківського і Коломийського, керуючого Івано-Франківською єпархією.

Ця публікація також доступна такими мовами: English