4 червня 2017 року у День Святої Трійці, П′ятедисятниці, греко-католицькі священники своєрідно вшанували пам′ять покійного предстоятеля УГКЦ Любомира Гузара в переддень його поховання, а саме спробою рейдерського захоплення Свято-Благовіщенського храму – пам′ятника архітектури, міста Коломиї. Представникам УГКЦ надавали “допомогу”  вояки “Чорної сотні”.

Як прокоментував ситуацію настоятель храму Благовіщення Пресвятої Богородиці протоієрей Василій Кобельський, вони обманом потрапили до церкви і відслужили там Літургію.

«Цього дня активісти та священики УГКЦ організували традиційну ходу до могили Січових Стрільців, що знаходиться неподалік нашого храму. До мене підійшов представник СБУ і попросив дати можливість їм зайти до храму і помолитися. Ми погодилися. Але греко-католицькі священики, а їх було тринадцять, відразу пішли до вівтаря і почали звершувати Літургію. Ми цього не очікували…», — розповів він.

За словами цих активістів, головною їхньою метою було переконати релігійну громаду добровільно вийти з УПЦ, як вони кажуть з під «Московського Патріархату», а храм, який, на законних правах був переданий у користування Українській Православній Церкві державою, передати УГКЦ. Озброївшись підтримкою вояків з «Чорної сотні», вони від слів агітації швидко перейшли до образ не тільки у бік священиків УПЦ, але й присутніх православних жінок.

Парафіяни такими підступними діями греко-католицьких кліриків, їхніми зухвалими пропозиціями та неправдивими словами були обурені.

«Навіщо ви, священики, між людьми чвари робите. Ви людей травите…», — звернулася парафіянка до одного з провокаторів.

Інші жінки, коментуючи для місцевої преси ситуацію, з дивуванням зазначили: «Я думаю, що то неправильно. Невже не могли вибрати другий день, а не таке свято сьогодні велике, цирк людям влаштували. Це православні?…».

Нагадаємо, на сесії міськради 23 травня депутати намагалися прийняти рішення про те, що потрібно відібрати храм в Української Православної Церкви і передати його у користування «Київському патріархату» або греко-католикам. Тоді голова міськради пообіцяв, що силою ніхто храм забирати не буде, а запитають думку парафіян релігійної громади УПЦ.

Переглядів: 316

Коментарі закриті

Перейти до панелі інструментів