22 травня 2021 року, коли Православна Церква згадує перенесення мощів Святителя Миколая, архієпископ Івано-Франківський і Коломийський Серафим звершив Літургію у соборі Різдва Христового. Його Високопреосвященству співслужили клірики собору.

Після преставлення святителя Миколая Чудотворця його тіло поклали у соборі міста Міри Лікійські. Там нетлінні мощі угодника Божого зберігалися під спудом упродовж 744 років. У VII сторіччі почалась активна арабська експансія на території Східної Римської імперії. Наприкінці ХІ сторіччя сарацинська навала полонила східні регіони Римської імперії, а у 1081 році візантійці втратили всю Малу Азію. У нічному видінні святитель Миколай з’явився одному праведному Апулійському пресвітеру з міста Барі, куди угодник Божий наказав перенести його мощі з Мір Лікійських.