27 вересня 2021 року, у день свята Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього, митрополит Івано-Франківський і Коломийський Серафим очолив Божественну Літургію у соборі Різдва Христового м. Івано-Франківська.

Його Високопреосвященству співслужили клірики собору. Після літургії владика звернувся до пастви зі словом проповіді.

Напередодні владика очолив святкове всенічне бдіння з чином воздвиження Хреста Господнього.

В основу становлення цього свята лягли дві події – у 326 році в Єрусалимі був віднайдений хрест, на якому розіп’яли Іісуса Христа. Сталося це поблизу гори Голгофи, де був розп’ятий Спаситель. Друга подія – повернення Животворящого Хреста з Персії в Єрусалим. Повернув Хрест у VII столітті грецький імператор Іраклій. Ці події об’єднує одне спільне – Хрест  піднімали перед народом, направляли його на всі сторони світу, що люди могли вклонитися святині.