19 серпня 2017 року, у день Преображення Господа Бога і Спаса нашого Іісуса Христа, ще одна особлива громада молитовно відзначила  престольне свято. Цей день був по-справжньому світлим та радісним для ув’язнених, що перебувають у Виправній колонії №41 с. Товмачик Коломийського району, на території якої діє Спасо-Преображенський храм, що першим у новітній історії України був споруджений на території в’язниці зусиллями засуджених.

Цього дня голова Відділу душпастирської опіки Івано-Франківської єпархії УПЦ, прот. Василій Костишин, звершив  святкову Божественну літургію. Під час богослужіння він звернувся до засуджених зі словом проповіді. Священик зазначив, що Господь Преображенням Своїм показав, якою людина може бути у благодаті та славі Божій. А також вказав, що у душі кожного християнина, котрий докладає зусилля й творить добрі справи по благодаті Божій, уже немає місця для зла й не виникає думок діяти всупереч земним та Божим законам.

На завершення було здійснено освячення плодів, котрі були пожертвувані адміністрацією установи та благодійниками.