3 липня 2022 року після пізньої Божественної Літургії громада собору Різдва Христового на чолі з тимчасово керуючим Івано – Франківською єпархією Веніаміном, єпископом Хотинським та духовенством собору звернулась до Президента України Володимира Олександровича Зеленського.

 

Шановний пане президенте,  Володимире Олександровичу!

Громада останнього діючого в області собору Української Православної Церкви на честь Різдва Христового м. Івано-Франківська звертається до вас, як до гаранта Конституції України і просить захистити наше право на віру.

Громада собору Різдва Христового неодноразово зверталась до органів місцевого самоврядування з проханням не порушувати конституційні права вірних УПЦ, а також закликала мера міста п.Руслана Марцінківа, діяти чітко в межах Закону та не перевищувати свої повноваження. Але все марно.

25 червня 2022 мер м.Івано-Франківська, п. Руслан Марцінків, на своїй офіційній сторінці у Фейсбуці звернувся до жителів міста з новиною щодо переходу громади  собору Різдва Христового до ПЦУ. Пан Руслан також обіцяв, що згодом анонсує час першої служби представників ПЦУ в соборі, в підтексті – час рейдерського захоплення храму. Тобто, очільник міста навіть не приховує, що так званий “перехід громади” в ПЦУ відбувається за його активної участі.

Тому 26 червня 2022 року віряни собору на честь Різдва Христового у відповідь на заяву міського голови п.Руслана Марцінківа про перехід громади до  Православної Церкви  України (ПЦУ) провели парафіяльні збори. Жоден представник громади не висловився за перехід в іншу конфесію. Рішення про подальше перебування у юрисдикції Української Православної Церкви прийняте одноголосно. 496 парафіян собору поставили свої підписи у протоколі зборів за збереження вірності Українській Православній Церкві. Це доводить, що реєстрація Івано-Франківською ОДА нової редакції статуту релігійної громади собору Різдва Христового є неправомірною, з використанням фальсифікованих, підроблених документів невідомою групою осіб з метою рейдерського захоплення культової споруди. Такі дії мера міста свідчать про розпалювання міжконфесійної ворожнечі, замість спонукання до єдності і згуртованості перед викликами воєнного часу.

Жодний закон або нормативно-правовий акт України не наділяє органи місцевого самоврядування правом забороняти або втручатися у діяльність релігійних організацій, навіть за умови воєнного стану. А дії мера пана Руслана Марцінківа є втручанням у внутрішні справи релігійної громади. Це суперечить як Європейській Конвенції з прав людини, так і ст. 35 Конституції України, в якій сказано що «Церква і релігійні організації в Україні відокремлені від держави».

Хочемо зазначити, що від початку російського вторгнення громада собору бере посильну участь в допомозі Збройним Силам України, вимушеним переселенцям та знедоленим жителям міста. Зокрема, була передана гуманітарна допомога ЗСУ, при соборі знайшли притулок вимушені переселенці та оргнізовуються щоденні благодійні обіди.

Просимо Вас, пане президент, втрутитись в ситуацію, щоб попередити спробу рейдерського захоплення собору Різдва Христового – останнього духовного прихистку вірян УПЦ в області, в тому числі  переселенців з окупованих територій.

Разом з правлячим архієреєм єпископом Веніаміном і благочестивим священством наша релігійна громада возносить  свої щирі молитви за українську владу і наше славне воїнство. Віримо в перемогу нашої армії над агресором і сил Добра над темрявою.

Нехай всемилостивий Господь допомагає Вам, Володимире Олександровичу, у всіх ваших благих справах і надає вам сил і кріпості духу ще багато років.

Переглядів: 1519

Коментарі закриті

Перейти до панелі інструментів