18 жовтня 2017 року вкотре, порушуючи Закони України та міжнародно-правові норми, попри рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду, священики Української Греко-Католицької Церкви здійснили самочинне рейдерське захоплення Свято-Благовіщенського храму м. Коломиї. Як повідомляють очевидці, греко-католицькі священики та їхні прибічники, зрізавши замки, зайшли в храм та відслужили там своє “богослужіння”.

Напередодні, представниками організації “Чорна сотня” біля Свято-Благовіщенського храму були встановлені намети з метою цілодобового чергування, а  так звана Координаційна рада військових капеланів, учасниками якої є священики УГКЦ Микола Мединський, Михайло Арсенич, Юрій Атаманюк, Василь Довганюк, Михайло Дзюба, Микола Остафійчук та інші, заявили про повну заборону на звершення богослужінь православній громаді Благовіщенського храму.

Проте, згідно відповіді силових відомств Збройних Сил України на запит Івано-Франківської єпархії УПЦ, вказані “капелани” – священики УГКЦ, не знаходяться у підпорядкуванні регулярному українському війську! Документи додаються.

На даний час, після силового захоплення, представники УГКЦ не допускають у храм вірян УПЦ, продовжуючи їх провокувати, ображати та погрожувати їм.

Як повідомлялося раніше, Івано-Франківський окружний адміністративний суд встановив факт законності користування релігійною громадою Української Православної Церкви Благовіщенським храмом в м. Коломия та, відповідно, протиправними дії представників поліції, які опечатали культову споруду.