23 лютого 2018 року, у п’ятницю першої седмиці Великого посту, Преосвященніший Тихон, єпископ Івано-Франківський і Коломийський звершив Літургію Передосвячених Дарів у кафедральному соборі Різдва Христового м. Івано-Франківська.

Його Преосвященству співслужили клірики собору. За Літургією була піднесена сугуба молитва про мир в Україні.

На завершення богослужіння керуючий єпархією очолив молебень з каноном великомученику Феодору Тирону і благословінням колива.

Владика привітав присутніх з днем пам’яті великомученика Феодора Тирона та розповів вірним, чому сьогодні у православних храмах благословляють коливо.

Звичай благословляти коливо в першу седмицю Великого посту виник після чудесного явлення св. Феодора в 362 році. Нечестивий імператор Юліан Відступник, щоб понасміхатися з християн, які свято берегли Великий піст, повелів окропити всю їжу на ринках ідоложертвенною кров’ю. Вмч. Феодор Тирон з’явився Антіохійському єпископу Євдоксію і звелів йому повідомити християн про підступність імператора, а також порадив замість ідоложертвенного вживати в їжу тільки відварені зерна пшениці.