13 січня 2019 року парафія Миколаєво-Успенського собору м. Коломиї з настоятелем собору протоієреєм Миколаєм Сметанюком та священиками протоієреєм Андрієм Гринюком, протоієреєм Іоанном Іроденком, протоієреєм Валерієм Книшем вийшла з канонічної юрисдикції Івано-Франківської єпархії Української Православної Церкви та перейшла в розкол.

Вказаних священнослужителів  звільнено зі всіх єпархіальних посад та виведено з кліру єпархії. Кліру єпархії припинити євхарістійне спілкування з зазначеною парафією і кліриками.

Констатувати що перехід священнослужителів до нової церковної структури є грубим порушенням священичої присяги та постанов Архієрейського собору і Священного Синоду. За порушення священної присяги, протоієрей Миколай Сметанюк,  протоієрей Андрій Гринюк, протоієрей Іоанн Іроденко, протоієрей Валерій Книш заборонені у священнослужінні.