9 жовтня 2021 року  у день пам’яті апостола і євангелиста Іоана Богослова  та святителя Тихона, патріарха Московського і всієї Русі. Високопреосвященніший Серафим, митрополит Івано-Франківський і Коломийський звершив Божественну Літургію  у кафедральному соборі Різдва Христового.

Його Високопреосвященству співслужили клірики собору.

Святий апостол і євангеліст Іоанн Богослов.

Після свого покликання апостол не розлучався з Господом і був одним з трьох учнів, яких Господь особливо наблизив до Себе. Апостол Іоанн слідував за Ним до самого кінця, біля підніжжя Хреста він плакав разом з Божою Матір’ю і почув звернені до Неї з висоти Хреста слова Розіп’ятого Господа: «Жінко, ось син Твій» і до нього: «Се Мати твоя» (Ін.19: 26-27). З того часу апостол Іоанн, як люблячий син, дбав про Пресвяту Діву Марію і служив Їй до Її Успіння, нікуди не відлучаючись з Єрусалиму. Після Успіння Божої Матері апостол Іоанн попрямував в Ефес та до інших малоазійських міст для проповіді Євангелія, взявши з собою свого учня Прохора. Вчитель і учень вирушили в Ефес, де апостол Іоанн невпинно проповідував язичникам про Христа. Його проповідь супроводжувалася численними і великими чудесами, так що число тих, що увірували збільшувалася з кожним днем. Притерпівши суд та катування, він був ув’язнений на острові Патмос, де прожив багато років. Святий апостол Іоанн помер у віці більше як сто років. Коли настав час відходу апостола Іоанна до Бога, він віддалився за межі Ефесу з сімома своїми учнями і наказав приготувати для себе в землі хрестоподібну могилу, в яку ліг, сказавши учням, щоб вони засипали його землею. Дізнавшись про це, решта учнів апостола прийшли до місця його поховання і розкопали могилу, але нічого в ній не знайшли.

Він закликав всіх християн любити Господа і один одного і цим виконати заповіді Христові. Апостолом любові іменує Церква святого Іоанна, бо він постійно вчив, що без любові людина не може наблизитися до Бога.