8 березня 2022 р, група озброїних чоловіків захопила Свято-Троїцький  Дуконський чоловічий монастир Івано-Франківської єпархії  УПЦ. Був примусово вивезений настоятель монастиря, архімандрит Тит та послушник Трофим. За повідомленнями місцевих жителів, їх  доставили до Верховини, допитували.

Свято-Троїцький Дуконський чоловічий монастир розташований на горі Дуконя, на висоті 1500 м над рівнем моря. До найближчого населеного пункту Пробійнівка – 12 км. Навколо – одні гори і ліси, більше нічого. Це місце сугубої молитви, духовного подвигу, який не кожен може витримати. У холодну пору року з монастирем тільки піше сполучення. Що шукали мародери у монастирі, що їх привело туди? Лишається тільки гадати.