У зв’язку з хворобою  митрополита Івано-Франківського і Коломийского Серафима предстоятель Української Православної Церкви Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій призначив тимчасово керуючим  Івано-Франківською єпархією єпископа Хотинского Веніаміна (Межинского), вікарія Чернівецько-Буковинської єпархії .

Єпископ Хотинський Веніамін (Мижінський Мирослав Никифорович) народився 16 березня 1966 року в селі Кулівці Заставнівського району Чернівецької області.

З 1974 по 1984 рр. здобув середню освіту, після чого з 1984 по 1986 рр. служив у лавах Радянської армії.

Після демобілізації працював в Чернівецькому УТОСі та одночасно виконував послух іподиякона Преосвященнійшого Антонія (Москаленка), єпископа Чернівецького і Буковинського (нині архієпископ Уральський і Атюбинський).

3 листопада 1988 року у Свято-Миколаївському кафедральному соборі м. Чернівці пострижений у чернецтво з іменем Веніамін (в честь прп. Веніаміна Печерського, затворника, пам’ять 13/26 жовтня).

19 грудня 1988 року єпископом Чернівецьким і Буковинським Антонієм (Москаленком) рукоположений в сан ієродиякона, а 25 грудня 1988 року – в сан ієромонаха.

З грудня 1988 року по січень 1989 року служив на парафіях Путильського благочиння (в с. Шепіт та в с. Селятин).

1 лютого 1989 року призначений настоятелем Свято-Успенського храму села Кулівці Заставнівського благочиння.

З 1991 по 1995 роки навчався у Київській духовній семінарії (заочно).

15 квітня 1997 року з благословення Блаженішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України та рішенням Священного Синоду УПЦ парафія Свято-Успенського храму села Кулівці Заставнівського благочиння була перетворена на монастир. Ієромонах Веніамін (Міжінський) був призначений намісником Свято-Успенського чоловічого монастиря села Кулівці.

29 серпня 1990 року був нагороджений наперсним хрестом.

11 липня 1992 року був возведений в сан ігумена.

30 квітня 1997 року нагороджений хрестом з прикрасами та возведений у сан архімандрита.

В 2004 році вступив до Чернівецького Православного Богословського Інституту.

У 2010 році одержав вищу освіту з кваліфікацією «Магістр православного Богослов’я».

У 2013 році закінчив аспірантуру при Інституті та отримав науковий ступінь «Доктора Богослов’я», захистивши дисертаційну роботу «Духовное делание как путь совершенствования человека».

Рішенням Священного Синоду УПЦ від 18 жовтня 2016 року (Журнал №45) був призначений єпископом Хотинським, вікарієм Чернівецько-Буковинської єпархії. 13 листопада 2016 року у Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври був рукоположений у сан єпископа.

9 березня 2022 року призначений тимчасово керуючим Івано-Франківською єпархією.