Наступного дня після підписанням президентом України Володимиром Зеленським Указу № 854/22 про відзначення в Україні Дня прав людини мер м. Івано-Франківська на своїф facebook сторінці  у прямому єфірі  дозволилив собі зневажливо висловитись в сторону громади Храму Різдва Христового, що розташований по вул. Довженка 2. Головний очільник міста сказав: “Друге, про що хотів би сказати, – сьогодні небайдужа громада на вул. Довженка робила акцію протесту проти входження «нового єпископа московського патріархату». Нагадаю, церква сьогодні офіційно належить громаді Православної Церкви України. Поки що там перебувають люди і сьогодні зареєстрована громада буде виселяти тих людей, які там незаконно перебувають. На моє переконання – нарешті наші депутати Верховної Ради повинні разом з керівництвом держави ухвалити рішення про заборону московського патріархату, як ворожої церкви окупанта. Це буде рішучий крок. Я думаю, що суспільство це підтримає.” Ваше звернення обурило жителів прикарпаття, Ваших виборців, людей котрі боронять наш край проти російської федерації, сплачують податки та допомогають армії.

Шановний Руслане Романовичу хочемо нагадати, що відкрито кримінальне провадження №12022096010000556 про підробку документів і незаконну реєстрацію громади ПЦУ, слідство цього кримінального правопорушення на розгляді в відповідних органів. Ви заявляєте, що громада робила акцію протесту проти єпископа московського патріархату, пане мер, де Ви знайшли в Україні московський патріархат? Нагадаємо, що з жовтня 1990 р. УПЦ мала статус автономії та самостійність в управлінні з центром в Києві. А на соборі 27 травня 2022 року УПЦ здобула повну незалежність від РПЦ. Тобто, ніяких структур Московського патріархату, як стверджує пан Марцінків, в Україні не існує. Також нагадуємо, що в Україні діє Конституція, яка гарантує свободу совісті і віросповідання громадян, чи Ви не рахуєте Івано-Франківськ частиною України? Може Ви анексувли місто? Православні віруючі прикарпаття закликають Вас припинити грати на руку окупанта, припинити вносити дистабілізацію та ділити суспільство.